1. Jihočeský Golfový Klub Bechyně – Bechyně

Otevírací doba

Pondělí 08:00 - 20:00
Úterý 08:00 - 20:00
Středa 08:00 - 20:00
Čtvrtek 08:00 - 20:00
Pátek 08:00 - 20:00
Sobota 08:00 - 20:00
Neděle 08:00 - 20:00

Adresa

1358
Sudoměřice u Bechyně
39172

Kontakt

www.golf-bechyne.cz info@golf-bechyne.cz
Tel.:
+420381211123

Klíčová slova

Popis

Jihočeský Golfový Klub Bechyně byl založen 28. února 1994. Myšlenka založit na restituovaných pozemcích rodiny Paarů golfové hřiště vznikla již v roce 1993. U prvního golfového hřiště v Jižních Čechách byli pánové Josef Šťáva, Milan Šťáva a Pavel Hepnar. Následně byly zahájeny přípravné a projektové práce. Projektantem hřiště byl Ing. Kamil Pilát, stavebním dozorem, prvním správcem, předsedou i trenérem Pavel Hepnar.

Výstavba hřiště byla vedena ve dvou etapách. První etapa byla zahájena v červnu 1994 a ukončena v říjnu 1995. V této etapě bylo postaveno 7 greenů a drah a vybudována retenční nádrž pro zavlažování greenů. V druhé navazující etapě byly vybudovány dvě dlouhé lesní dráhy č. 4 a č. 5 a vodovodní přípojka v délce 1200m z vodojemu Sudoměřice (hydrogeologický průzkum bohužel neprokázal dostatečné množství podzemní vody a odběr z černického rybníka v tu dobu nebyl možný). V návaznosti na vybudování vodního zdroje byl firmou postaven zavlažovací systém pro 9 greenů a foregreenů.

Provoz pro veřejnost byl zahájen v létě 1996. Zahájení bylo poněkud náročné pro personál i členy, protože v tu dobu ještě chybělo zázemí klubového domu. Klubový dům byl podle návrhu architekta Machara přestavěn z bývalé lesní správy.

Původně se jednalo o zachovanou starobylou budovu zámeckého vzhledu - Černickou tvrz z 15. století. Budova obsahuje starší zdivo a byla barokně přestavěna. Podle ústního tvrzení se pravděpodobně jedná o původní tvrz vladyků z Černic. Obec Černice byla při budování obory Petrem Vokem zrušena a tvrz tehdy byla pravděpodobně využita jako lovecký zámeček v oboře.

Přestavba byla ukončena v roce 1997. Poté zde již nastaly normální podmínky pro golfovou hru i klubový život.
V roce 1998 došlo k změně správce. Nastoupil pan Tomáš Basler a jako greenkeeper pan Svatopluk Čech, který zde působí stále.

Od roku 1999 se konsolidoval klub i hřiště na úroveň vhodnou pro pořádání celostátních soutěží. Zlepšila se úroveň údržby trávníků - začínalo se s vyřazenými sekačkami z Karlových Varů a Lince, s amatérskými zahrádkářskými stroji. Nyní je vše na profesionální úrovni.

Součástí hřiště je cvičná louka pro nácvik dlouhých odpalů a cvičný areál pro nácvik krátké hry. Klubový dům právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která se vztahuje zejména na rozšíření stávající ubytovací kapacity. Po jejím dokončení v dubnu 2008 zde bude k dispozici deset pokojů s příslušenstvím, dále výborná restaurace se zahradní terasou a bar.

I v letošní sezóně chceme zkvalitnit naše služby a zpříjemnit Vám hru a členství v klubu. Chtěli bychom zrealizovat rekonstrukci dalších odpališť, rekonstrukci některých problémových bunkerů a jejich drenáží. Také chceme dobudovat závlahu na zbývajících odpalištích. Další vylepšení hřiště a zázemí se budou plánovat průběžně a realizovat dle možností. Budeme Vás o nich informovat na těchto stránkách.

Další nemalou investicí v řádu několika milionů korun je právě probíhající rekonstrukce Penzionu Golf, který tak zdvojnásobí svou ubytovací kapacitu. Přestaveno bude také zázemí klubovny a budou upraveny a zmodernizovány šatny. Doufáme, že vše k Vaší spokojenosti. Tato rekonstrukce by Vás nikterak neměla omezit, neboť její ukončení je naplánováno na duben 2008.

K dnešnímu dni má 1. Jihočeský Golfový Klub Bechyně 360 členů.

Recenze k bodu 1. Jihočeský Golfový Klub Bechyně – Bechyně

Tento bod zatím nemá žádné recenze.

Buďte první, kdo recenzi napíše!

Napište recenzi!