Zimní stadion - Děčín

Popis

Kapacita stadionu: 5100 diváků

Historie klubu:

Hokej v Děčíně byl založen 1. 9. 1945. Přestože je tomu již něco přes šedesát let, nepočítá se historie klubu jako šedesátiletá, vzhledem k přerušení činnosti v závěru padesátých a v první polovině šedesátých let minulého století.
V současné době patří lední hokej neodmyslitelně ke sportovnímu dění v Děčíně. V roce 1993 se celek dospělých probojoval do II. ligy, což je vzhledem k současným finančním možnostem optimální soutěž. Po celou dobu uplynulých čtrnácti let patří Děčín vždy k předním celkům této soutěže, jednou ji dokázal i vyhrát.
Samozřejmě není děčínský hokej jen družstvo mužů, ale patří k němu i početné zastoupení mládežnických celků od družstva 2. třídy až po celek juniorů a žen (v sezoně 2006-2007 se družstvo žen spojilo s hokejistky Litvínova a nyní hrají pod hlavičkou Litvínov/Děčín). I když řada nadějných hráčů odchází do celků s vyššími ambicemi, hrají mládežnické kolektivy významnou roli v soutěžích nejen krajských, ale i republikových.
Mnozí z těch, kdo odešli v mládežnickém věku se dokázali prosadit a bylo vidět, že se hokej naučili dobře a i náš klub se ve velké konkurenci může pochlubit kvalitní prací s mládeží.
Děčínský rodák Petr Tenkrát hraje nyní v NHL za celek Bostonu, letos byl podruhé za sebou povolán do reprezentace na MS v ledním hokeji. Reprezentaci zažili i Michal Trávníček (nyní hraje za HC Chemopetrol Litvínov), Luboš Horčička (hájící branku v prvoligovém Chomutově) či současný hráč Děčína Marcel Tomeček.
Hokej je bezesporu finančně jedním z nejnákladnějších sportů vůbec. V porovnání s jinými je ovšem určitě nejúspěšnějším ve světovém měřítku, a aby i nadále svou pozici udržel, musí mít své základny i v takových klubech jako je právě Děčín. I zde se dá provozovat hokej na vysoké výkonnostní úrovni a i v našem klubu si klademe vyšší a vyšší výkonnostní cíle. Věříme, že i v další sezóně uděláme řadu krůčků k jejich naplnění.

Recenze k bodu Zimní stadion - Děčín

Tento bod zatím nemá žádné recenze.

Buďte první, kdo recenzi napíše!

Napište recenzi!